مراقبت های بهداشتی برای مهاجران مسن در بین کشورهای مختلف درحال افزایش است – اخبار مرکوری

[ad_1]

از SOFIA TARIN | آسوشیتدپرس

شیکاگو – بیشتر صبح ها ، ماریا النا استامیلا 62 ساله با درد لگن از خواب بیدار می شود و می ترسد سرنوشت مادر و مادربزرگش را داشته باشد: سرطان کشنده دهانه رحم.

آخرین معاینه پزشکی کامل این زن از شیکاگو در سال 2015 بود و وی هیچ فرصتی برای مراقبت به عنوان یک مهاجر مکزیکی بدون اجازه زندگی در ایالات متحده نمی بیند. این واجد شرایط Medicare ، Medicaid یا قانون مراقبت مقرون به صرفه نیست. وی به عنوان یک کارگر مراقبت از کودکان تحت پوشش کارفرمای خود نیست. او توانایی پرداخت بیمه خصوصی را ندارد.

اما ممکن است به زودی همه چیز تغییر کند.

ایلینوی از جمله تعدادی از ایالت های تحت کنترل دموکرات ها است که به طور غیرقانونی بیمه درمانی مهاجران بزرگسال را از جمله سالمندان گسترش می دهد. این ایالت که سال گذشته برای اولین بار برنامه ای مانند Medicaid را برای مهاجران مسن ارائه داد ، از بودجه جدیدی برای گسترش این برنامه استفاده می کند. کالیفرنیا از این روش پیروی کرد ، از جمله پوشش افراد بالای 50 سال در آخرین بودجه. و فرماندار اورگان این هفته طرحی را امضا کرد که در آن مزایایی برای مهاجران کم درآمد بالای 19 سال ارائه می شود.

حامیان می گویند که این موقعیت در طی شیوع ویروس کرونا بسیار مهم است که باعث می شود شانس سیاسی سختی برای مهاجرانی که کارگران غیر متناسب مهمی دارند در برابر COVID-19 آسیب پذیرتر باشند و به عنوان راه حل های درمانی فدرال ، مانند تعمیرات مهاجرتی یا بیمه درمانی. در حالی که مخالفان هزینه و استفاده از بودجه مالیات دهندگان را زیر سال می برند ، اما کارشناسان معتقدند که در نهایت باعث صرفه جویی در هزینه و مقابله با مشکلات نوظهور با افزایش جمعیت مهاجر خواهد شد.

استامیلا گفت: “این برنامه به دلیل درد و ناراحتی كه تجربه می كنم نمی توانست سریعتر برای من انجام شود.” “من خیلی ترسیده ام.”

مهاجران ، با وضعیت قانونی یا بدون وضعیت قانونی ، بیشتر از شهروندان بیمه نیستند.

در میان افراد زیر 65 سال ، حدود 46٪ از مهاجران غیرقانونی در کشور فاقد بیمه هستند ، در حالی که حدود 25٪ از مهاجران با وضعیت قانونی. طبق تجزیه و تحلیل بنیاد خانواده قیصر در ماه جولای ، که شامل اطلاعات مربوط به افراد بالای 65 سال نیست ، حدود 9 درصد از شهروندان بیمه نیستند.

موانع شامل هزینه ها و محدودیت ها است. به عنوان مثال ، دارندگان کارت سبز باید پنج سال صبر کنند تا واجد شرایط Medicaid شوند.

در مورد استفاده از مزایای عمومی ، نگرانی هایی نیز در مورد عواقبی مانند اخراج وجود دارد. یک قانون دولت ترامپ که کارت های گرین را به مهاجران با استفاده از مزایای عمومی رد می کند ، اثر ترسناکی داشت. براساس مطالعه موسسه سیاست های مهاجرت در دسامبر ، استفاده از تمبرهای غذایی از سال 2016 تا 2019 37 درصد در بین افراد غیرشهروندی کاهش یافته است.

استر کورپوز ، مدیر اجرایی مرکز بهداشت آلیویو ، گفت که ثبت نام افراد در خدمات حتی پس از لغو قانون “هزینه عمومی” توسط دولت بایدن همچنان دشوار است. آلیویو کلینیک هایی را در شیکاگو اداره می کند که به 50،000 بیمار که عمدتا مهاجر غیرقانونی هستند خدمات ارائه می دهد.

وی گفت: “اگر آنها برای منافع دولتی ثبت نام كنند هنوز این ترس وجود دارد … كه در آینده علیه آنها استفاده خواهد شد.”

در سالهای اخیر ، حدود نیمی از کشورها بر پوشش بهداشتی کودکان و جوانان مهاجر فاقد وضعیت قانونی تمرکز کرده اند. ایلینوی ، کالیفرنیا ، اورگان از جمله کسانی هستند که کودکان را تحت پوشش قرار می دهند. سال گذشته ، کالیفرنیا ارائه بیمه عمومی برای همه ساکنان کم درآمد زیر 26 سال را آغاز کرد.

کارشناسان می گویند ، اما تمرکز روی مهاجران مسن فوری تر شده است.

به گفته آرتورو وارگاس بوستامانته ، استاد دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، دانشکده بهداشت عمومی فیلدینگ ، مهاجران بیشتر از دو دهه پیش در ایالات متحده می مانند. طبق تحقیقی که ژوئیه او با همکاری او انجام داد ، میانگین سنی مهاجران از سال 2000 تا 2018 از 37 به 45 سال رسیده است.

بوستامنته گفت ، بدون اقدام ، آمریكا با افزایش سن مهاجران با بحران بهداشتی روبرو می شود و افزود كه ارائه بیمه با كاهش وابستگی به بخش های اورژانس موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود.

رهبران در ایلینوی و کالیفرنیا می گویند تصمیم آنها به سمت پوشش برای همه در حال حرکت است ، که همچنین از نظر سیاسی قیمت گران تر را ایجاد می کند.

“کریس ولش” ، رئیس مجلس دموکراتیک ایلینوی ، گفت: “ببینید مهاجران با اقتصاد ما چه می کنند.” وی افزود: “با گنجاندن آنها در بیمه درمانی ، سلامت آنها حفظ می شود و به آنها اجازه می دهد تا به محل كار خود بروند و رقابت كنند و بتوانند سهم خود را تأمین كنند.”

این ایالت 36 میلیون دلار از بودجه اخیر 42 میلیارد دلاری خود را برای گسترش از 65 سال به بالا به بیش از 55 سال اختصاص داده است ، از جمله مهاجران قانونی که هنوز واجد شرایط دیگر کمک نیستند و کسانی که در این کشور غیرقانونی هستند. از ماه دسامبر بیش از 5،100 نفر درخواست داده اند. حامیان تخمین می زنند که با شروع بزرگ شدن در سال آینده حداقل 12000 نفر واجد شرایط باشند.

کالیفرنیا 1.3 میلیارد دلار برای گسترش Medicaid هزینه می کند ، از سال 2022 ، که هزینه حدود 235000 مهاجر کم درآمد 50 ساله و بالاتر را که به طور غیرقانونی در این کشور هستند پوشش می دهد.

دفتر کیت براون ، فرماندار اورگان ، گفت: توسعه ایالت مهاجران بالغ واجد شرایط با درآمد کم را بدون در نظر گرفتن وضعیت آنها تحت پوشش قرار خواهد داد ، اما مقامات بهداشتی می توانند ضوابط را برای رسیدن به محدودیت های هزینه تعیین شده توسط قانونگذاران محدود کنند. حداکثر 80،000 نفر می توانند ثبت نام کنند.

جمهوری خواهان از حمایت از غیر شهروندان انتقاد کرده اند ، در حالی که ناظران مالی استفاده از مالیات دهندگان ایالت را زیر سوال برده اند.

سوزان شلی از انجمن مالیات دهندگان هوارد جارویس گفت که برنامه Medicaid در کالیفرنیا با شکایت هایی مبنی بر پرداخت نکردن پزشکان به اندازه کافی برای مراقبت های مناسب روبرو بوده و هزینه های طولانی مدت نیز کمکی نخواهد کرد.

وی گفت: “این یک پیاده روی بیش از حد است و بر اولویت های افرادی که از قبل در برنامه هستند متمرکز نیست.”

اما طرفداران می گویند چنین برنامه هایی به نفع شهروندان نیز است. بر اساس گزارشی از موسسه سیاست های مهاجرت در ماه فوریه ، در میان حدود 11 میلیون مهاجر غیرقانونی ، حدود 22 درصد بالای 15 سال با یک شهروند ایالات متحده یا دارنده گرین کارت ازدواج کرده اند.

برخی آن را یک مشکل اخلاقی می دانند ، خصوصاً در هنگام شیوع همه گیر. سازمان بهداشت جهانی از ایالت ها خواسته است که هزینه های مراقبت های بهداشتی را برای همه مهاجران و پناهندگان پرداخت کنند.

لارنس گوستین ، مدیر مرکز همکاری بهداشت جهانی و حقوق بشر WHO در دانشگاه جورج تاون گفت: “هر شهروند ایالات متحده حق تأمین نیازهای اساسی بهداشتی خود را دارد.” “یک سوال از اخلاق و حقوق بین الملل بهداشت.”

اوژنیا رودریگز ، سمت راست و مادر غیرشهروند 84 ساله اش ، فرانسیسکو پرز ، در روز چهارشنبه 30 ژوئن 2021 ، در خانه خود در محله Little Village شیکاگو برای عکاسی عکس می گیرند. رودریگز پس از ویزای بازدید کننده از مکزیک واجد شرایط پوشش بیمه نبود. او هر دو یا سه ساعت شب بیدار می شد تا مادرش را بررسی کند. از زمانی که وی بیمه درمانی خود را تحت برنامه Illinois گرفت ، مادرش تمام داروهای لازم را دارد. (AP Photo / Shafkat Anowar)

افراد تازه بیمه شده تفاوت را احساس می کنند.

در شیکاگو ، اوگنیا رودریگز از مادر 84 ساله خود ، فرانسیسکو پرز ، که دارای بیماری قلبی و آرتریت روماتوئید است ، مراقبت می کند.

وی پس از ویزای بازدید کننده از مکزیک حق بیمه نداشت. رودریگز هر چند ساعت یک بار مادرش را چک می کرد. از زمانی که وی بیمه خود را در ایلینوی انجام داد ، مادرش داروهای مناسب را دریافت کرده است.

رودریگز گفت: “اکنون می توانم شب بخوابم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *