جف بزوس ، ریچارد برانسون واجد شرایط بال فضانوردان نیستند: FAA

[ad_1]

جف بزوس عینک هواپیمایی متعلق به آملیا ارهارت را درحالی نگهداری می کند که هنگام سخنرانی در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد پرواز New Shepard به Blue Origin در فضا در 20 ژوئیه 2021 در ون هورن ، تگزاس. جو ریدل / گتی ایماژ

جف بزوس پس از پرواز فضایی تاریخی خود در این هفته با موشک ساخت شرکت فضایی خود ، Blue Origin ، از دریافت بالهای خود به یک فضانورد ، نشان اعطا شده توسط دولت ایالات متحده ، هیجان زده شد. با این حال ، تغییر یک قانون توسط اداره هواپیمایی فدرال ممکن است او را برای چنین افتخاری فاقد صلاحیت کند.

روز سه شنبه ، روزی که بزوس و سه خدمه اش به فضا پرواز کردند ، FAA از تغییر در برنامه بال های تجاری فضانوردان خبر داد که بر اساس آن ملزومات جدیدی برای دریافت بال های فضانوردان برای غیرنظامیان اضافه می شود.

قبل از این تغییر ، FAA بالهای فضانوردان را به بازرگانان به هر کسی که با موفقیت 80.5 کیلومتر بالاتر از سطح دریا ، مرز فضایی شناخته شده توسط ایالات متحده پرواز کند ، اعطا می کند. قانون جدید بیان می کند که اعضای خدمه پرتاب تجاری همچنین باید “فعالیت های پرواز را که برای ایمنی عمومی ضروری بوده و یا به ایمنی پرواز انسان کمک کرده اند” نشان دهند.

این بدان معناست که مسافرانی که برای انجام عملیات ضروری نیستند ، شرایط بالهای فضانوردان را ندارند. به عنوان مثال ، دو خلبان Virgin Galactic که اوایل این ماه با برانسون پرواز کرده اند ، هنوز واجد شرایط هستند زیرا برای ایمنی پرواز بسیار ضروری بودند. برانسون و سه مسافر دیگر واجد شرایط نیستند. اما برانسون و همرزمانش پیش از آنكه قانون جدید از 20 ژوئیه اجرایی شود ، بالهای خود را دریافت كرده بودند.

هیچ یک از اعضای خدمه در پرواز Blue Origin واجد شرایط نیستند ، زیرا موشک New Shepard حامل خدمه یک وسیله نقلیه مستقل است. مدیر عامل شرکت Blue Origin ، باب اسمیت ، در جلسه توجیهی قبل از راه اندازی گفت: “در واقع هیچ کاری از دست یک خدمه برنمی آید.”

CNN به نقل از سخنگوی FAA گفت: این تغییر به این دلیل انجام شد که “آن با نقش FAA در محافظت از ایمنی عمومی در هنگام عملیات فضایی تجاری همسو تر است.” سخنگوی گفت: برای به دست آوردن بال فضانوردان تحت قانون جدید نامزدی لازم است. “در حال حاضر هیچ پیشنهادی برای بررسی توسط FAA وجود ندارد.”

خبر خوب این است که این دستور جدید به FAA اجازه می دهد تا “بالهای افتخاری” را برای فضانوردان “افرادی که سهم آنها در پروازهای فضایی انسان شایسته شناخت ویژه است” صادر کند. با این حال ، این فقط به FAA بستگی دارد مدیر امور حمل و نقل فضای تجاری ، وین آر. مونتیت ، برای تعیین صلاحیت دریافت جایزه افتخاری.

بالهای فضانوردان اولین بار در اوایل دهه 1960 برای شناسایی مسیرهای پرواز در فضای انسان اعطا شد. FAA برنامه بال تجاری فضانوردان را به طور خاص برای غیرنظامیان در سال 2004 ایجاد کرد پس از اولین فضاپیمای خصوصی – Virgin Galactic SpaceShipOne – با موفقیت به فضا رسید.

تحت قانون جدید FAA جف بزوس فضانورد نیست (اما برانسون هنوز هم هست)

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *