بعید است شرکای چنی ، Pelosi ، برای تحقیقات 6 ژانویه متحد شوند

[ad_1]

توسط لیزا ماسکارو آسوشیتدپرس

واشنگتن – وقتی نانسی پلوسی لیوانی را برای لیز چنی بلند کرد ، کمترین نان تست بود.

نمایندگان دموکرات و کنگره جمهوری خواه در حالی که گروه برای اولین جلسه کمیسیون بررسی قیام 6 ژانویه در پایتخت آماده می شدند ، در دفتر رئیس مجلس جمع شدند.

پلوسی از “مسئولیت جدی” پیش روی آنها صحبت کرد و لیوان آب خود را به چنی ، دختر معاون سابق رئیس جمهور و تنها جمهوریخواه در اتاق بلند کرد.

وی گفت ، “بیایید شجاعت لیز را تبریک بگوییم” ، به گفته یکی از آشنایان جلسه ، که خواست نامش فاش نشود و در مورد جلسه خصوصی صحبت کند ، گفت:

سیاست اغلب اتحادهای باورنکردنی ، ترتیباتی از زوجین عجیب و غریب را بین دشمنان بالقوه ایجاد می کند که اختلافات خود را متعهد می شوند تا به یک هدف مشترک متعهد شوند.

اما مشارکت در حال ظهور بین پلوسی و چنی قابل توجه است ، اگر تعجب آور نباشد ، زیرا مخالفان سیاسی دیرینه با هم متحد می شوند تا آنچه را که روزی که طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق به پایتخت هجوم بردند ، بررسی کنند.

به ندرت جلسه ای از این ذهنیت ها برگزار شده است – دو نفر از قوی ترین زنان در کپیتول هیل ، چریکهایی در انتهای مخالف شکاف سیاسی – مقید به اعتقاد مشترک مبنی بر اینکه حقیقت قیام باید آشکار شود و مسئولین آن را مسئول بدانند. آنها معتقدند كه كمتر از عملكرد دموكراسی آمریكایی بصورت آنلاین است.

جان پیتنی ، استاد جمهوری خواه و علوم سیاسی سابق کالج کلارمونت مک کنا ، گفت: “هیچ چیز سیاستمداران را به عنوان یک دشمن مشترک جمع نمی کند.”

این کمیسیون هفته آینده اولین جلسه رسیدگی خود را برگزار می کند و سهام اتحاد Pelosi-Cheney هرگز بیشتر نبوده است. هیئت شاهد شهادت افسران پلیس است که آن روز با حامیان ترامپ در Capitol جنگیده اند ، خواهد شنید. به گفته برخی از جمهوری خواهان ، افسران این محاصره چند ساعته را به عنوان تجمع معترضان مسالمت آمیز به تصویر کشیدند ، بلکه گروهی خشن بودند که سعی داشتند مانع از تأیید انتخابات جو بایدن در کنگره شوند.

همانطور که مشارکت جدید آنها گسترش می یابد ، خطرات و منافع به طور یکنواختی جریان نمی یابد. پلوسی با جلب فشار چنی به سمت خود از مزایای سیاسی بیشتری برخوردار شد و مطبوعات دو طرفه مورد نیاز کمیته را مورد بررسی قرار داد تا از این طریق به عنوان یک تمرین سیاسی سخت تلقی نشود.

برای چنی ، که قبلاً به دلیل انتقاد از ترامپ از سوی رهبری جمهوریخواه معرفی شده بود ، خطرات سیاسی بسیار بیشتر است. وی یکی از 10 جمهوریخواه مجلس بود که به استیضاح ترامپ در مورد قیام رأی داد و تمایل وی برای ابراز مخالفت با بزرگترین متحد وی ، کوین مک کارتی رهبر اقلیت مجلس ، اکنون وی را در کپیتول هیل منزوی می کند. وی با شکست در صفوف و چالشهای جدی جدی برای انتخاب مجدد در خانه مواجه است.

سنتیا لومیس ، یکی از همکاران وایومینگ ، درباره اقدامات چنی گفت: “من وحشت کرده ام.”

با این حال ، چنی هیچ نشانه ای از عقب نشینی از آنچه او وجود مبارزه ای وجود دارد ، نه تنها برای حزبی که او و خانواده اش به آن کمک کرده اند ، بلکه همچنین برای روح خود ملت نشان می دهد.
وی این هفته گفت: “مردم آمریكا سزاوار این هستند كه بدانند چه اتفاقی افتاده است.”

چنی که روی پله های پایتخت ایستاده بود ، سخنان مک کارتی را “ننگ آور” خواند و از تصمیم پلوسی برای انسداد دو کمیسر خود برای اتحاد با ترامپ حمایت کرد.

مک کارتی اظهار داشت که ممکن است اکنون چنی بیش از حزب خود به پلوسی نزدیکتر باشد و وی تمام مشارکت جمهوری خواهان در کمیته را پس گرفت.

پلوسی و چنی به سختی دوست هستند.

آنها علی رغم زندگی نامه های طولانی خود در سیاست های آمریکا ، هرگز قبلاً هرگز صحبتی نکرده بودند.

پلوسی اولین دوره سخنگوی خود را در زمان دولت جورج دبلیو بوش به دست آورد و عمدتا به کاخ سفید برای جنگ در عراق و افغانستان و دفاع شاهانه دیک چنی معاون رئیس جمهور وقت حمله کرد.

لیز چنی در سال 2017 با دفاع از میراث پدرش ، در یکی از اولین کنفرانس های مطبوعاتی خود در حمایت از روش بهبود یافته بازجویی در سفر با آب ، که به عنوان شکنجه زیر ساعت وی اعلام شد ، با شجاعت صحبت کرد ، کار خود را آغاز کرد در جریان اولین استیضاح ترامپ ، وی در سخنرانی ها اهداف پلوسی را از هم گسیخت.

اگرچه هر دو سلطنتی سیاسی هستند ، اما پلوسی و چنی در بیشتر مشاغل خود در جهان سیاسی موازی کار کرده اند. به فاصله یک نسل ، آنها سبک های مختلفی را به کار می آورند – Pelosi ، لیبرال سانفرانسیسکو ، چنی ، محافظه کار وایومینگ. تنها وجه اشتراک آنها این است که هر دو مادر پنج فرزند هستند.

با این وجود ، صبح روز پس از رای گیری ، پلوسی با چنی تماس گرفت تا کمیسیونی را برای بررسی حمله کاپیتول در 6 ژانویه تشکیل دهد ، به نظر می رسد هر دو بلافاصله وزن تاریخی لحظه را درک می کنند.

پلوسی از وطن دوستی چنی تشکر کرد و از او دعوت کرد که به هیئت مدیره بپیوندد – لحظه ای خیره کننده ، سخنگوی دموکرات ها یک جمهوریخواه را در محل منصوب کرد.

چنی به سرعت پذیرفت و در جواب گفت که به گفته یکی دیگر از افراد آشنا به مکالمه مفتخر به خدمت است ، که خواست نامش فاش نشود و در مورد مکالمات شخصی صحبت کند.

در پشت درهای بسته ، اعضای کمیته چنی را به عنوان یک عضو جدی و سازنده می دانند ، که به سختی یک شخصیت جمهوری خواه است ، اما یک شریک قاطع در آنچه وی گفت باید تحقیق “هوشیار” باشد. یکی از افراد گفت: چنی پیشنهاد داد که دنور ریگلمن ، جمهوریخواه سابق ویرجینیا ، به عنوان مشاور کمیته فعالیت کند ، که در حال بررسی است.

نماینده بنی تامپسون ، خانم میس. ، رئیس کمیسیون در 6 ژانویه ، گفت که در حالی که او و دیگران چنی را به خوبی نمی شناختند ، اما متوجه شد که او “دقیقاً مانند هر عضوی دیگر که با او رابطه دارم”. و من فکر می کنم این خوب است. فقط آرزو می کنم چنین روابط بیشتری در این نهاد داشته باشیم. ما بهتر هستیم “

برای چنی و پلوسی ، کمیسیون و یافته های آن به احتمال زیاد جنبه های شغلی آنها را تعیین می کند.

پلوسی دو بار مجلس را به استیضاح ترامپ واگذار کرد و مصمم است در 6 ژانویه با اتمام سالهای آخر سخنرانی خود ، وی را به خاطر اقداماتش پاسخگو بدارد.

در محاصره و عواقب آن هفت نفر کشته شدند ، از جمله اشلی بابیت ، حامی ترامپ که هنگام صعود از پنجره شکسته و تلاش برای ورود به سلول مجلس ، توسط پلیس کشته شد. سه طرفدار دیگر ترامپ در میان جمعیت به مرگ طبیعی کشته شدند. افسر پلیس برایان سینیچ ، که با شورشیان جنگید ، روز بعد درگذشت. دو افسر دیگر جان آنها را گرفتند.

چنی ، که در پستی به حزب خود هشدار داد که “تاریخ در حال حاضر تماشا می کند” ، قول می دهد که برای چهارمین دوره انتخاب شود ، اما آینده سیاسی نامشخصی دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *