ایالات متحده تحقیقات مجدد در مورد کلاهبرداری ویزا توسط دانشمندان چینی را آغاز کرده است

[ad_1]

توسط جین لانی لی رویترز

بر اساس اسناد دادگاه ، یک برنامه وزارت دادگستری ایالات متحده با هدف محافظت از فناوری ایالات متحده در برابر چین ، پنج مورد پیگرد قانونی دانشمندان چینی را لغو کرده است ، زیرا پیش نویس تجزیه و تحلیل داخلی FBI ، فرض اصلی تحقیقات را زیر سوال برد.

“ابتکار عمل چینی” توسط مدافعان آزادی های مدنی به دلیل تعصب نژادی مورد انتقاد قرار گرفته است و قضات در چندین پرونده قضایی نسبت به تاکتیک های FBI برای سingال از دانشمندان ابراز تردید کرده اند.

در روزهای پنجشنبه و جمعه ، دولت ایالات متحده دادخواست هایی را برای رد اتهامات پنج پرونده محققان چینی که سال گذشته به اتهام کلاهبرداری ویزا دستگیر شدند ، به دادگاه های فدرال ارائه کرد. همه به جرم جعل درخواست های ویزا برای سرپوش گذاشتن بر روابط نظامی و همچنین سایر اتهامات بی گناه بودند.

پیشنهادات مختومه سازی پرونده ها همزمان با سفر معاون وزیر خارجه دولت جدید بایدن وندی شرمن به چین در روزهای یکشنبه و دوشنبه است.

هر پنج دستگیری حدود یک سال پیش صورت گرفت ، زمانی که روابط ایالات متحده و چین در سطح پایینی قرار داشت و اکنون دو اقتصاد بزرگ جهان به دنبال روی آوردن به روابط آشفته هستند.

وزارت دادگستری در بیانیه ای گفت که پرونده ها را به “منافع عدالت” خاتمه می دهد.

بلافاصله نمی توان با مقامات چینی مستقر در ایالات متحده در مورد توسعه اظهار نظر کرد.

وین هورنبکل ، سخنگوی وزارت دادگستری در بیانیه ای گفت: “توسعه اخیر چندین پرونده در مورد متهمان با ادعای نامشخص و ارتباط نامشخص با ارتش آزادیبخش خلق جمهوری خلق چین ، وزارتخانه را بر آن داشته است تا در این موارد پیگرد قانونی تجدید نظر کند.”

اسناد دادگاه که در این ماه در دو پرونده ثبت شده است شامل تجزیه و تحلیل پروژه های FBI است که سودمندی تحقیق در مورد فناوری امنیتی توسعه یافته در ایالات متحده را زیر سوال می برد. این گزارش می گوید مسئله درخواست ویزا برای خدمت نظامی که دانشمندان را اسیر کرده مشخص نیست.

این تحلیل در پاسخ به بخش تجزیه و تحلیل انتقال فناوری چینی FBI ، که در ماه فوریه برای “تأثیر بزرگ” “دستگیری دانشجویان NOA” نامزد شده بود ، نوشته شده است. PLA به ارتش چین اشاره دارد. بر اساس اسناد دادگاه ، رهبر واحد FBI در مورد تأثیر بازداشت ها اختلاف نظر داشت و واحد را از نامزدهای جایزه حذف کرد.

در پاسخ به سوالی درباره پرونده در دادگاه ، یک مقام وزارت دادگستری از طریق ایمیل پاسخ داد که “پیش نویس تجزیه و تحلیل س subsequentالات بعدی و درخواست های وکلای مدافع را برانگیخت که ما نتوانستیم قبل از تاریخ دادرسی روز دوشنبه آنها را حل کنیم.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *