المپیک توکیو با یک مراسم خاموش و یک استادیوم خالی آغاز می شود – اخبار مرکوری

[ad_1]

از FOSTER KLUG

TOKYO (AP) – با تاخیر و دلسرد شدن ، با تأخیر در برابر ویروس ها ، سرانجام بازی های المپیک تابستانی توکیو جمعه شب با آتش بازی و تنظیم رقص رقص برای تلویزیونی که در یک استادیوم تقریبا خالی ، رنگارنگ اما به طرز عجیبی خاموش پخش می شد ، افتتاح شد. بازی های همه گیر منحصر به فرد را مطابقت دهید.

در طول افتتاحیه ، بدون انرژی معمول جمعیت ، المپیک در میان خشم آتشین و بی اعتمادی در بیشتر کشور میزبان برگزار شد ، اما با امیدواری برگزارکنندگان که هیجان ورزشهای دنبال کننده به طور گسترده ای جبران خواهد شد.

هشدارها در سراسر ژاپن ماه هاست که تهدید به خاموش کردن درخشش معمول باز بسته بندی شده را دارند. در داخل ورزشگاه بعد از غروب جمعه ، یک مراسم دقیقاً کالیبره شده تلاش می کند تا نشان دهد بازی ها – و روحیه آنها – ادامه دارد.

در ابتدا ، یک چراغ آبی اثیری شکاف ها را غسل می داد ، در حالی که موسیقی بلند فریاد معترضان پراکنده در خارج را که خواستار لغو بازی ها بودند ، غرق کرد ، این یک احساس گسترده در اینجا است. یک صحنه به شکل هشت ضلعی است که برای شباهت به کوه افسانه ای فوجی در کشور طراحی شده است. بعداً ، ترکیبی ارکسترال از آهنگ های بازی های ویدیویی نمادین ژاپنی به عنوان موسیقی متن برای ورودی های ورزشکاران بود.

رقبا در رژه همیشگی خود وارد ورزشگاه می شدند و با شور و شوق روی هزاران صندلی خالی و جهانی گرسنه برای تماشای مسابقه آنها تکان می دادند ، اما مطمئناً تعجب می کردند که با همه اینها چه کنند. برخی از ورزشکاران از راه دور از راهپیمایی اجتماعی حرکت می کردند ، در حالی که دیگران به طریقی جمع می شدند که کاملاً مغایر با امیدهای برگزارکنندگان بود. جمهوری چک با سایر کشورها وارد این کشور شد ، اگرچه نمایندگان آن از زمان ورود آزمایش COVID مثبت بودند.

سازمان دهندگان از COVID برای مرحوم یک دقیقه سکوت کردند. هرچه فروکش می کرد و موسیقی متوقف می شد ، صدای اعتراضات از دور بلند می شد.

فریادهای معترضین در خارج از صحنه ، صدای مسئله اصلی این بازیها را بلندتر کرد زیرا ژاپن و بخشهای زیادی از جهان با تداوم ضربه همه گیر سال دوم به لرزه درآمدند ، در حالی که موارد در توکیو در این هفته به بالاترین رکورد رسیده است: عمیق ، وابستگی ذاتی انسان به تماشای این رویداد ورزشی در بالاترین سطح ممکن برای نجات این بازی ها باشد؟

بارها و بارها ، مراسم افتتاحیه قبلی منجر به چیزی شده است که به سحر نزدیک می شود. رسوایی ها – رشوه خواری در سالت لیک سیتی ، سانسور و آلودگی در پکن ، دوپینگ در سوچی – با شروع این ورزش در پس زمینه ناپدید می شوند.

اما از آنجا که مردم هنوز هم هر روز از ویروس کرونا بیمار می شوند و می میرند ، اضطراب خاصی وجود دارد که آیا شعله المپیک می تواند ترس را از بین ببرد یا اندازه ای از بیماری کاتارزیس – و حتی هیبت – را پس از یک سال رنج و ناامنی در ژاپن و سراسر جهان ایجاد کند .

در خارج از استادیوم ، صدها نفر از ساکنان کنجکاو توکیو یک مانع برپا کردند که آنها را از ورودی ها جدا می کند – اما به سختی: برخی از شرکت کنندگان از طریق موانع سلفی با ناظران گرفتند و احساس کارناوال داشتند. برخی از عابران پیاده با اشتیاق در حال نزدیک شدن به اتوبوس های المپیک بودند.

این ورزش ها قبلاً شروع شده اند – به عنوان مثال سافت بال و فوتبال – و بخشی از تمرکز بر روی مسابقات آینده است.

آیا تیم فوتبال ایالات متحده ، به عنوان مثال ، حتی پس از یک باخت زودهنگام و تکان دهنده به سوئد ، می تواند پس از قهرمانی در جام جهانی ، اولین کسی باشد که قهرمان المپیک می شود؟ آیا هیدکی ماتسویامای ژاپنی پس از تبدیل شدن به اولین بازیکن ژاپنی برنده مسترز می تواند در گلف طلا کسب کند؟ آیا سیمونا کوادارلا ایتالیایی کتی لدکی آمریکایی را در مسابقات شنای 800 و 1500 متر آزاد به چالش می کشد؟

در حال حاضر ، سخت است که غافلگیرکننده بودن این بازی ها باشید. این استادیوم ملی زیبا ممکن است مانند یک منطقه نظامی جدا شده و محاصره شده از موانع بزرگ باشد. جاده های اطراف آن مهر و موم شده و شرکت ها بسته شده اند.

در داخل ، احساس قرنطینه توانبخشی ، قفل شده منتقل می شود. هوادارانی که معمولاً برای کشورهای خود فریاد می کشیدند و با مردم از سراسر جهان درگیر می شوند ، ممنوع شدند و فقط تعداد زیادی از روزنامه نگاران ، مسئولان ، ورزشکاران و شرکت کنندگان با دقت مورد بررسی قرار گرفتند.

المپیک ها اغلب با مخالفت روبرو می شوند ، اما معمولاً یک احساس غرور ملی به طور کلی وجود دارد. نارضایتی ژاپن بر این باور است که این کشور مسلح به میزبانی قوی است – مجبور به پرداخت میلیاردها دلار و به خطر انداختن سلامت یک جامعه عمدتا واکسینه نشده ، عمیقاً خسته – به طوری که IOC می تواند میلیاردها درآمد رسانه را جمع کند.

“بعضی اوقات مردم می پرسند چرا المپیک وجود دارد و حداقل دو پاسخ وجود دارد. وی افزود: “یكی این است كه آنها ویترین جهانی بی نظیر از روح انسان در هنگام ورزش هستند ، و دیگری اینكه آنها ویترین جهانی بی نظیر از روح انسان هستند ، زیرا این امر در مورد اشرافیانی كه اتاقهای هتل مجلل و اتاقهای نشیمن سخاوتمندانه دریافت می كنند ، صدق می كند. “” بروس آرتور ، ستون نویس ورزشی تورنتو استار ، اخیراً نوشت.

چگونه به اینجا رسیدیم؟ نگاهی گذرا به یک و نیم سال گذشته در پیچ و خم های آن عملیاتی به نظر می رسد.

یک همه گیری یک قرن به تعویق انداختن نسخه 2020 بازیها ضروری است. رسوایی رسوایی ها (تبعیض جنسی و سایر درخواست های تبعیض و رشوه ، هزینه های بیش از حد ، بی کفایتی ، آزار و اذیت) در حال آشکار شدن است. در همین حال ، مردم ژاپن هنگامی که بازیهای المپیک ، که از نظر بسیاری از دانشمندان یک ایده بد تلقی می شود ، درحال شکل گیری هستند ، متحیر می شوند.

ورزشکاران ژاپنی ، عاری از قوانین سفر سنگین و قادر به تمرین طبیعی تر ، در برخی موارد حتی بدون هوادار نیز می توانند نسبت به رقبای خود پیشرفت خوبی داشته باشند. جودو ، ورزشی که به طور سنتی ژاپن در آن نیرویی قدرتمند بوده است ، از روز شنبه آغاز می شود و به کشور میزبان فرصت طلای زودرس را می دهد.

با این وجود ، “بدون شک” ، “بدون شک مردم” می توانند احساس خوبی نسبت به المپیک و ژاپن که میزبان بازی ها است را ترک کنند ، “کویچی ناکانو ، استاد علوم سیاسی دانشگاه صوفیا در توکیو ، چنین سناریویی را گفت” خیلی خوش بینانه است ”

در حال حاضر ، واقعیت این است که نوع دلتا ویروس هنوز در حال افزایش است ، سیستم پزشکی ژاپن را به کار می اندازد و ترس از بهمن موارد را افزایش می دهد. کمی بیش از 20٪ از افراد واکسینه شده اند. و تقریباً روزانه گزارش می شود که موارد ویروس مثبت در حباب به اصطلاح المپیک وجود دارد ، که هدف آن جدا کردن شرکت کنندگان المپیک از جمعیت مضطرب و بدبین ژاپن است.

حداقل برای یک شب ، درخشش و پیام امید در مراسم افتتاحیه می تواند بسیاری از تماشاگران را از رنج و عصبانیت اطراف دور کند.

___

Foster Klug ، مدیر اخبار ژاپن ، کره ، استرالیا و نیوزیلند در آسوشیتدپرس ، از سال 2005 آسیا را پوشش می دهد. بیشتر بازی های المپیک AP: https://apnews.com/hub/2020-tokyo-olympics و https: / / twitter .com / AP_Sports[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *