اثر واکسن COVID-19 بر روی نوع Delta: Pfizer ، Moderna ، Oxford

[ad_1]

مطالعات نشان داده است که دو دوز واکسن Pfizer / BionTech و Moderna محافظت شدیدی در برابر نوع دلتا دارند. یورگ کارستنسن / اتحادیه عکس از طریق گتی ایماژ

واکسن های COVID-19 موجود در برابر نوع دلتا ، یک ویروس جدید کرونا ویروس که باعث هجوم جهانی عفونت ها حتی در کشورهایی با سطح بالایی از تلقیح می شود ، چقدر موثر هستند؟ به نظر نمی رسد هنوز پاسخ های روشنی وجود داشته باشد ، زیرا مطالعات واقعی از کشورهای مختلف نتایج بسیار متفاوتی را ارائه می دهند.

یک مطالعه انگلیسی در روز پنجشنبه در مجله پزشکی نیوانگلندبا استفاده از داده های بهداشت عمومی انگلستان ، دریافت که واکسن Pfizer / BioNTech پس از اولین دوز فقط 36٪ در برابر نوع دلتا موثر است. یک دوز واکسن آکسفورد / AstraZeneca تنها 30٪ موثر بود. این مطالعه هیچ داده ای در مورد واکسن Moderna ندارد.

یک مطالعه جداگانه در دنیای واقعی که در اسرائیل ، یکی از اولین کشورهایی است که به واکسن ها دسترسی پیدا کرده است ، نتایج مشابهی را برای واکسن Pfizer / BioNTech پیدا کرده است. بر اساس گزارش روز پنجشنبه وزارت بهداشت اسرائیل ، داده های جمع آوری شده توسط گروهی از افراد بین 20 ژوئن و 17 ژوئیه نشان می دهد که این واکسن تنها 39 درصد در جلوگیری از عفونت های ناشی از نوع دلتا موثر است.

در مقابل ، یک مطالعه جدید از کانادا نشان داد که یک وعده از هر سه واکسن محبوب موجود در بازار – Pfizer / BioNTech ، Moderna و Oxford / AstraZeneca – “محافظت قابل توجهی” در برابر نوع دلتا ایجاد می کند.

به طور خاص ، یک دوز واکسن Pfizer / BioNTech 56٪ در برابر عفونت علامتی موثر است. Moderna 72٪ و آکسفورد / AstraZeneca 67٪ موثر هستند. این مطالعه توسط AstraZeneca در روز جمعه اعلام شد و هنوز بررسی نشده است.

علیرغم تفاوت زیاد در اثربخشی تک دوز ، هر سه مطالعه نشان می دهد که دو دوز واکسن های موجود محافظت قوی در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ را ایجاد می کند.

هم مطالعه انگلیس و هم مطالعه اسرائیلی نشان داد که واکسن Pfizer / BioNTech بیش از 90 درصد در برابر بیماری شدید ناشی از نوع دلتا پس از دو دوز موثر است.

یک مطالعه کانادایی با تمرکز بر محافظت از یک دوز نشان داد که یک عکس از واکسن Pfizer / BioNTech 78٪ در برابر بیماری جدی و مرگ محافظت شده است. دوزهای مشابه Moderna و Oxford / AstraZeneca به ترتیب 96٪ و 88٪ موثر بودند.

برای ارزیابی اثر واکسن های موجود در برابر انواع جدید ، داده های بیشتری در دنیای واقعی مورد نیاز است. برای مثال ، در بالیچر ، رئیس ملی اسرائیل ، “در اسرائیل ،” الگوی مواجهه به شدت شیوع یافته اخیر ، که محدود به بخشها و شهرکهای خاص است “، به این معنی است که ممکن است تجزیه و تحلیل نتواند همه عوامل را در نظر بگیرد. تیم مشاوره پاسخ COVID-19 ، روز پنجشنبه.

ما سعی می کنیم با در نظر گرفتن خصوصیات شخصی اضافی ، این روش تحقیق را با رویکردهای اضافی تکمیل کنیم. بلومبرگ گزارش داد ، اما این به زمان و موارد بزرگتری نیاز دارد. ”

واکسن های COVID-19 در برابر Delta چقدر موثر هستند؟  این مطالعات یافته های مختلفی دارند

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *